bip

 

„Nasza pasja jest naszą siłą”

Billi Joe Armstrong

W poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach odbył się wernisaż wystawy poświęconej pasjom seniorów z Klubu Seniora Sokoły.

Głównym celem spotkania było pokazanie szerszej społeczności różnorodnych zdolności i zamiłowań członków naszego klubu. Przy okazji zaakcentowanie idei, która przyświeca naszej działalności, że wiek dojrzały nie musi kojarzyć się z rezygnacją z życia, samotnością czy izolacją, że senior też może być aktywny i spełniony.

Zaprezentowaliśmy różne pasje: takie, które trwają od lat i te najnowsze, małe i duże, spektakularne i zwykłe, codzienne. Były to własnoręcznie wykonane przekąski i ciasta, hafty, robótki szydełkowe, makramy. Oglądaliśmy fragmenty kolekcji, słuchaliśmy wierszy i utworów muzycznych. Wspólnie zaśpiewaliśmy nasz hymn. Sporo dowiedzieliśmy się o pasji morsowania, robienia zdjęć czy rozwiązywania sudoku. Wspomnieliśmy też o naszych zamiłowaniach, które trudno zobrazować takich jak słuchanie muzyki, czytelnictwo, zainteresowanie kinem, uprawianie sportów, pielęgnacja ogrodu czy hodowla zwierząt.

Wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze zwłaszcza, że na koniec kilka utworów zaśpiewała nam Pani Dyrektor CKB Magdalena Pietruczak, wzbudzając zachwyt i uznanie.

Pani Magdo! Pani głos zrobił na nas ogromne wrażenie!

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy nas odwiedzili. Jesteśmy wdzięczni za każde miłe słowo w naszym kierunku. Za pomoc w zorganizowaniu wernisażu dziękujemy Pani Dyrektor CKB Magdalenie Pietruczak, Pani Monice Żukowicz i Pani Małgorzacie Grabowskiej.

Dziękujemy seniorom za obecność, zaangażowanie w tworzenie wystawy a przede wszystkim za podzielenie się swoimi życiowymi pasjami

 

Anna Rękawek

Klub Seniora Sokoły

 

Zdjęcia z wernisażu