bip

 

 2 czerwca 2024 r. w Jeńkach odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany z własnych środków finansowych przez Koło Gospodyń Wiejskich "Narwiańska Gromadka". Na gości - tych małych i dużych - czekało wiele atrakcji.

Wydarzenie rozpoczęło się od występów artystycznych uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszko w Łupiance Starej. Następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentowały kolejno zespoły: RECZAŃKA z miejscowości Koźliki oraz KOLEJ NA ŁAPIANKI z Łap. Pokaz wabienia jelenia wykonany przez Zespół Sygnalistów Polskiego Związku Łowieckiego przybliżył gości do tak obszernej dziedziny działalności ludzkiej, nakierowanej na zarządzanie zasobami przyrodniczymi i ich ochronę.

Po zakończeniu części artystyczno-pokazowej odbyła się dyskoteka "pod chmurką" pod przewodnictwem DJ PRZEMO.

Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji zorganizowanych specjalnie z myślą o nich, czyli: animacje, gry I zabawy, malowanie twarzy, dmuchańce, loteria fantowa, przejażdżki konne, spotkanie ze Strażą Pożarna oraz Policji. Ponadto KGW Narwiańska Gromadka przygotowała na tą okazję wiele przysmaków - pyszne domowe ciasta, smalec z ogórkiem kiszonym, bigos, pieczony dzik, kiełbaski, frytki i wiele innych.

Festyn Rodzinny był świetną okazją do uczczenia bardzo ważnego wydarzenia, czyli założenia Koła Gospodyń Wiejskich "Narwiańska Gromadka" w Jeńkach - wspaniały tort z logiem KGW powędrował do uczestników festynu.

KGW Narwiańska Gromadka powstało 27.03.2024 r. z inicjatywy Pani Edyty Piszczatowskiej. Pomysł utworzenia "wiejskiej rodziny" przypadł do gustu wielu osobom, dzięki czemu do Koła zdeklarowało się 33 członków.

Głównym celem Narwiańskiej Gromadki jest działalność na rzecz lokalnej społeczności. Dzielenie się swoim doświadczeniem z różnych dziedzin życia, zamiłowanie do kuchni polskiej, dbałość o pielęgnowanie polskich tradycji, rozwijanie świadomości mieszkańców na temat harmonijnego współistnienia otaczającej przyrody z działalnością człowieka - to tylko część zagadnień którymi to Koło chce się zajmować.

Pomimo młodego stażu Narwiańska Gromadka z wielkim zapałem ruszyła do realizacji swoich celów. Gospodynie już zdążyły upiec swój pierwszy sękacz, przed festynem wraz ze swoimi rodzinami doprowadziła do porządku teren boiska, ich przedstawiciele uczestniczyli w Diecezjalnej Pielgrzymce Rolników i Kół Gospodyń Wiejskich w Płonce Kościelnej. KGW rozpieszczało smakołykami uczniów SP w Łupiance Starej w Dniu Patrona.

Elwira Łupińska

Edyta Piszczatowska

 

Zdjęcia z festynu rodzinnego w Jeńkach