bip

 

22 września 2022 roku w Białymstoku na lekkoatletycznym stadionie BOSiR odbyła się uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2022/23 i Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Podlaskiego za rok szkolny 2021/22.W imprezie wzięli udział posłowie, wojewoda podlaski, marszałek województwa podlaskiego podlaska kurator oświaty, i wielu innych równie znamienitych gości.

Podczas uroczystości najlepszym 8 szkołom wręczono puchary. Klasyfikacja była prowadzona w kategorii Igrzyska Dzieci – kl. VI i młodsi (osobno w kategorii dziewcząt i chłopców oraz  łącznie) a także w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej  - kl. VII-VIII (podobne kategorie). Na tej uroczystości nie zabrakło naszych uczniów. Chłopcy z klas VI i młodsi zajęli w poprzednim roku bardzo wysokie 6 miejsce, w gronie niemal 200 sklasyfikowanych szkół. Łącznie z dziewczętami (30 miejsce) zajęliśmy-16 miejsce. Puchar z rąk najwyższych władz wojewódzkich i posłów na Sejm odebrał z-ca Dyrektora Jerzy Halicki. W kategorii kl. VII-VIII, zarówno szkoła jak i chłopcy zajęli - 9 miejsce. Żałować należy, że nie mogli oni zaprezentować się na tej imprezie, tak jak ich młodsi koledzy. Brali oni udział w uroczystej defiladzie  i biegu w sztafecie szwedzkiej. Miejsce w pierwszej dziesiątce i tak bardzo cieszy.

Na sukcesy naszych uczniów składają się wysokie lokaty w zawodach wojewódzkich  Zdobywaliśmy medale w lekkoatletyce, czwórboju lekkoatletycznym i biegach na orientację. Mieliśmy wysokie miejsca w koszykówce 3x3, piłce ręcznej i sztafetowych biegach przełajowych. O naszej mocnej pozycji świadczyć może fakt, iż niemal 40 osób zdobyło medale na zawodach rangi mistrzostw województwa. Te osiągnięcia sprawiły, że gmina Sokoły, głównie dzięki naszym uczniom w klasyfikacji gmin wiejskich zajęła 2 miejsce, ustępując pola tylko gminie Juchnowiec. Okazały puchar odebrał na podium wójt gminy dr Józef Zajkowski Należy pogratulować wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do w/w sukcesów, a także nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowywali uczniów do zawodów. Byli to: Janusz Grabowski, Tomasz Gosk, Krzysztof Jamiołkowski, Waldemar Kikolski i Andrzej Niwiński. Oby rozpoczęty rok szkolny zaowocował licznymi sukcesami sportowymi.

Andrzej Niwiński nauczyciel wf w Sokołach

 

Zdjęcia z podsumowania sportu szkolnego za rok szkolny 2021/22