bip

 

W dniu 25 sierpnia w gminie Sokoły odbyło się rozpoczęcie „AgroZajazdu na Podlasiu”. „AgroZajazd” to inicjatywa skupiająca nie tylko przedsiębiorców i rolników z województwa podlaskiego, ale również innych części kraju. Odbywa się ona regularnie w poszczególnych województwach naszego kraju. Jej celem jest integracja środowiska, wymiana doświadczeń, podnoszenie wiedzy mieszkańców i innych regionów kraju na temat potencjału, który kryje w sobie dane województwo.

W gminie Sokoły gościliśmy 60-osobową grupę producentów rolnych i przedsiębiorców z terenu całego kraju. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie AgroBiznesKlub w Warszawie, którego członkiem zarządu jest właściciel firmy Trans-Rol Andrzej Remisiewicz. Na zajeździe pojawili się zdobywcy zaszczytnych tytułów, takich jak Mistrz Krajowy AgroLigi, Wzorowy i Wybitny Agroprzedsiębiorca, zwycięzcy konkursu Bezpieczne Gospodarstwo, rolnicy osiągający najlepsze wyniki w kraju i czołowi przedsiębiorcy z branży rolniczej. Wśród gości byli nie tylko rolnicy i przedsiębiorcy, ale też lokalni samorządowcy, politycy i kierownicy i dyrektorzy lokalnych instytucji państwowych.

Jednym z punktów tegorocznego zajazdu była prezentacja nowoczesnych hal targowych w Sokołach o powierzchni prawie 1.500 m2. Gospodarzem tego miejsca był Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski, który zaprezentował obiekt i przedstawił pomysły dalszego funkcjonowania Centrum Wystawienniczo-Targowego w Sokołach. Obiekt jest niespotykany w sensie jego funkcji i roli. Obecnie przedsięwzięcie jest jeszcze na etapie dopracowywania formuły i zakresu działalności. Oficjalne otwarcie Centrum Wystawienniczo-Targowego w Sokołach nastąpi w dniu 4 września 2022 r. podczas dożynek gminno-parafialnych, na które serdecznie państwa zapraszamy.

Wojciech Maleszko

 

Zdjęcia z „AgroZajazdu na Podlasiu” w gminie Sokoły