bip

 

31 lipca 2022 o godzinie 12:00 odbyła się uroczysta Msza Św. w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Waniewie z okazji odpustu Św. Anny. W uroczystościach udział wzięli: Józef Zajkowski, Wójta gminy Sokoły, Waldemar Kikolski, radny powiatu wysokomazowieckiego, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sokołach, radni i sołtysi z gminy Sokoły, Małgorzata Grabowska, zastępca dyrektora Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach, goście oraz wierni parafii Waniewo.

Św. Anna była matką Najświętszej Maryi Panny, babcią Jezusa Chrystusa, żoną świętego Joachima, świętą Kościoła katolickiego i prawosławnego. Jest patronką szczęśliwego małżeństwa i szczęśliwego dzieciństwa oraz szczęśliwego porodu. Kult św. Anny rozwinął się na Wschodzie ok. IV wieku. Wspomnienie św. Anny na Zachodzie obchodzimy 26 lipca.

Mszę Św. W Waniewie koncelebrowali ks. Infułat Jan Sołowianiuk, konsultant wydziału duszpasterstwa ogólnego Diecezji Łomżyńskiej oraz ks. kan. Jacek Tomkiel, proboszcz parafii pw. Bł. Bolesławy Lament w Białymstoku, który wygłosił odpustową homilię. Oprawę muzyczną Mszy Św. i krótki koncert zapewnili: uczestnicy Vokalnego obozu przetrwania z finalistami The Voice Kids oraz zespół Harmonica z Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach pod kierunkiem Piotra Ostrowskiego. W godzinach 13:00 – 16:00 zaprosiliśmy dzieci i młodzież na bezpłatne dmuchańce. W budynku Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie Koło Gospodyń Wiejskich „Narwiański babiniec” oferowało potrawy lokalnej kuchni. Fundacja im. Stefanii Karpowicz przeprowadziła pokaz wyciskania soków i tłoczenia oleju.

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach