bip

 

W niedzielę, 17 lipca 2022 r. odbył się I Powiatowy Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich w Kobylinie-Borzymy. Na Zjeździe gminę Sokoły aktywnie reprezentowały dwa koła: KGW Bruszewiacy z Bruszewa i KGW Narwiański Babiniec z Waniewa.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą przy kościele parafialnym. Po niej odbyły koncerty lokalnych zespołów a następnie odbyła się prezentacja smaków rodzinnej kuchni i kolorów regionalnego folkloru. Odwiedzający Zjazd mogli spróbować, jak smakują regionalne potrawy, m. in. chleb z duszą, kartacze, sękacze czy pierogi z buraczkami.

Wyszukane, dawne specjały zostały przygotowane przez gospodynie specjalnie po to, by wziąć udział w gastronomicznej zabawie - wydarzeniu towarzyszącemu jakim był konkurs „Bitwa Regionów”. Organizatorzy docenili smak, umiejętności kulinarne i zdolności artystyczne naszych Pań promujących się w tym dniu w składzie z męskim wsparciem. Podkreślić należy, że Panie z KGW Narwiański Babiniec w Waniewie wróciły do domów z wartościowymi nagrodami za zajęcie:

I miejsca w kategorii na najlepszą nalewkę – za nalewkę truskawkową,

II miejsca na najlepszy regionalny wypiek – za przygotowany specjalnie na ten Zjazd tort,

III miejsca - za najatrakcyjniejsze stoisko. 

Piękne dyplomy za udział w I Zjeździe KGW oraz podziękowania za udział w konkursie „Bitwa Regionów” przypominać będą emocje towarzyszące wymianie doświadczeń, rywalizacji i satysfakcji zwycięstwa.

Ogromny szacunek i gratulacje dla obu zespołów za wykonaną pracę i piękną promocję swojego regionu. 

 

foto: ARiMR BP w Wysokiem Mazowieckiem, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, materiały własne

Jolanta Polowczyk