bip

 

9 marca 2022 roku w sali widowiskowej Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Kobiet”. Zgromadzonych przywitała Małgorzata Grabowska, zastępca dyrektora CKB. Józef Zajkowski, wójt gminy Sokoły, w swoim przemówieniu, złożył życzenia i podkreślił rolę kobiety w życiu rodzinnym i społecznym. Przywitał również mieszkańców Ukrainy, którzy ze względu na obecną sytuację w swoim kraju przebywają w naszej gminie.

Jedną z atrakcji był koncert muzyczny przygotowany pod kierunkiem instruktora Piotra Ostrowskiego. Damian Falkowski, Kajetan Polowczyk i Bronisław Nowak, najmłodsi śpiewacy wykonali piosenkę „Będziesz moją panią”. Bartosz Jamiołkowski i Filip Prymaka zaprezentowali okolicznością scenkę satyryczną. Zofia Kruszewska, Katarzyna Czajkowska, Lena Ożarowska i Martyna Perkowska zaśpiewały „O mnie się nie martw”. Oliwia Małkiewicz zaprezentowała piosenkę „Na strunach szyn”. Następnie wystąpiły dziewczynki z grupy starszej: Anna Bruszewska, Anna Jamiołkowska, Gabriela Jabłońska, Julia Pietruczak, Katarzyna Czajkowska, z piosenkami „O niebo lepiej” i „Zacznij od Bacha”. Kamil Kalinowski wykonał utwór „Witaj nieznajoma”. Jolanta Polowczyk zaśpiewała „Dobranoc panowie” z repertuaru Maryli Rodowicz. Na zakończenie Andrzej Grabowski, Kamil Kalinowski i Piotr Ostrowski brawurowo wykonali piosenkę „Bądź moim natchnieniem”. Publiczność bardzo żywiołowo przyjęła wszystkich wykonawców.

Ciekawym punktem programu była prezentacja biżuterii. Pani Jolanta Polowczyk otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego na program „Podlaskie motywy w biżuterii” – elegancka kolekcja biżuterii inspirowanej dawnymi, podlaskimi, haftowanymi motywami ludowymi. Na naszym spotkaniu opowiedziała o inspiracjach, przebiegu projektu , a także zaprezentowała jego efekty. Zgromadzeni mogli z bliska przyjrzeć się ręcznie wykonanym: kolczykom, broszkom, wisiorkom, bransoletkom. Modelkami były: Julia Pietruczak, Katarzyna Czajkowska, Olga Jabłońska, Gabriela Jabłońska, Anna Bruszewska, Oliwia Małkiewicz, Anna Jamiołkowska.

Składamy serdeczne podziękowanie paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Narwiański Babiniec” w Waniewie za dostarczenie sękacza na poczęstunek dla naszych gości.

Miłym akcentem była wystawa prac wielkanocnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Kolektyw” w Starych Raciborach.

Na przybyłych i występujących czekał słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że spotkanie dostarczyło wszystkim pozytywnych wrażeń i pozostanie na długo w pamięci. Dziękujemy za przybycie!

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach

Zdjęcia ze spotkania z okazji Dnia Kobiet