bip

 

Chór Harmonica wziął udział w koncertach z cyklu „BARWY MUZYKI – a`cappella i nie tylko” w Brańsku, Suwałkach i Białymstoku.

Głównym celem projektu była prezentacja muzyki współczesnej, poprzez współpracę różnych

grup wykonawczych z województwa podlaskiego oraz promocja muzyki chóralnej.

Razem z Harmonicą w przedsięwzięciu udział wzięły również: Międzyszkolny Chór Żeński przy III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku, Suwalski Chór PRIMO oraz Chór Katedralny Carmen z Białegostoku.

W ramach projektu odbyły się trzy koncerty: 26 września 2021 roku w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Brańsku, 3 października 2021 roku w kościele pw. Bożego Ciała w Suwałkach oraz w kościele pw. Św. Kazimierza w Białymstoku.

W programie koncertów znalazły się utwory a`cappella zaprezentowane przez poszczególne chóry oraz   „Litlle Jazz Mass” Boba Chilcotta wykonana wspólnie przez wszystkie zespoły.

Pomysłodawczynią projektu i dyrygentem połączonych chórów była prof. dr hab. Anna Olszewska z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku.

Śpiewającym akompaniował zespół instrumentalistów: Piotr Ostrowski - gitara, Michał Kamiński - pianino, Piotr Sawicki - perkusja, Mateusz Kurkowski - saksofon, Kajetan Klimaszewski - gitara basowa.

Harmonica Sokoły

CKB w Sokołach

Zdjęcia z występów zespołu Harmonica