Przemysław Czajkowski ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Sportem zajmuje się od najmłodszych lat, osiągając znaczące sukcesy. Międzynarodową karierę zaczynał od zajęcia 11. miejsca w mistrzostwach świata juniorów młodszych w 2005 r. W 2007 r. wystąpił w eliminacjach podczas mistrzostw Europy juniorów, a w 2009 r. zajął 5. miejsce w młodzieżowym czempionacie Europy w Kownie; w 2010 r. zdobył brązowy medal mistrzostw Polski seniorów; w 2011 r. został mistrzem kraju; w 2011 r. w Chinach zdobył wicemistrzostwo uniwersjady. Przemysław ma na swym koncie także medale akademickich mistrzostw Polski, młodzieżowych mistrzostw oraz mistrzostw Polski juniorów. Występuje w AZS AWF Biała Podlaska.

Przemysław Czajkowski jest pierwszym mieszkańcem naszej gminy, który będzie brał czynny udział w Igrzyskach Olimpijskich. Jest to wielki zaszczyt i zarazem wielki obowiązek, jaki wziął na swoje barki.

My, wszyscy mieszkańcy gminy Sokoły, będziemy wiernie kibicować Przemkowi i trzymać przysłowiowe kciuki.

Życzymy złotego medalu i najwyższego stopnia podium!

Teresa Dardzińska