Drukuj
Wójt Gminy Sokoły Pan Józef Zajkowski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Pani Hanna Maria Kurzyna przywitali wszystkich przybyłych i zaproszonych gości. Była to wspaniała okazja do wspomnień oraz podsumowania dorobku gminy. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu działającego przy GOK w Sokołach. Samorządowcy, zaproszeni goście, mieszkańcy i przyjezdni mogli celebrować tej uroczystości podczas Pikniku rodzinnego z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego na placu rekreacyjnym Gminnego Ośrodka Kultury w Sokołach.

W programie znalazł się występ zespołu muzycznego „Skałki” – uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Raciborach, pokaz tańca wykonany przez uczestników Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Perkach Karpiach, pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu Tomasza Sadowskiego – uczestnika programu „Mam Talent”, przedstawienie pn. „Pasażerowie z lokomotywy” w wykonaniu koła teatralnego  działającego przy GOK w Sokołach pod kierunkiem p. Moniki Żukowicz, koncerty i wystąpienia zespołów i solistów działających przy GOK w Sokołach pod kierunkiem p. Piotra Ostrowskiego, wystąpienia uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bruszewie oraz Zespołu Szkół w Sokołach jak również zabawa pod chmurką. Biblioteka Publiczna w Sokołach przygotowała na ten czas nagrody w kategorii „Najaktywniejszy czytelnik dziecięco-młodzieżowy 2014 roku”.

Wśród licznych atrakcji nie zabrakło dmuchanego miasteczka dla dzieci, zabaw i animacji, pokazu szczudlarstwa, malowania twarzy, wywijania balonów, darmowej grochówki i bigosu, stoisk z rękodziełem oraz stoisk gastronomicznych m. in. z watą cukrową, pop corn’em i lodami. Na miejscu skorzystać można było z warsztatów wykonywania biżuterii – filcowania na mokro oraz warsztatów z użyciem słomy i wikliny.

Dziękujemy  wszystkim instytucjom za chęć udziału w pikniku. Liczymy na dalszą owocną współpracę!

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i życzymy takiego uśmiechu na co dzień!

Agnieszka Kurzyna
Dyrektor GOK w Sokołach
 
 Zdjęcia z uroczystości z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego - wyk. Wojciech Maleszko
 Zdjęcia z pikniku rodzinnego - wyk. Katarzyna Borowska, Wojciech Maleszko