Drukuj

Na wstępie odbył się krótki koncert wokalno-muzyczny młodzieży działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sokołach przygotowanym pod kierunkiem p. Piotra Ostrowskiego.

Pierwsza część zebrania dotyczyła omówienia funkcjonowania i organizacji klubów seniora oraz uniwersytetów trzeciego wieku. Działanie klubów seniora omówił zarząd Klubu Seniora „Złoty Wiek” z Czyżewa na czele z p. Prezesem Stanisławem Skowrońskim. Natomiast funkcjonowanie uniwersytetów trzeciego wieku przedstawili: Uniwersytet Trzeciego Wieku z Wysokiego Mazowieckiego na czele z p. Prezes Marianną Kaczanowicz oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku z Białegostoku na czele z p. Tadeuszem Wondołkowskim.

Podczas drugiej części spotkania odbył się pokaz slajdów przygotowany przez p. Mariana Olechnowicza. Historyk zaprezentował fotografie opracowane w ramch dwóch projektów realizowanych przez Fundację Aktywizacja z Łap. Pierwszy z nich dotyczył fotografii z dziejów szkolnictwa w Sokołach pn. „Wspomnienia niebieskiego mundurka” - zdjęcia z koronik Zespołu Szkół w Sokołach już na jesieni trafią do nowej galerii w Muzeum Wirtualnym im. Władysława Piotrowskiego (www.wirtualnelapy.pl) w ramach projektu  "Wirtualne Łapy", który jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Starostwa Powiatowego w Białymstoku oraz Gminy Sokoły. Fotografie prezentujące starą architekturę naszego regionu - drewniane spichlerzyki, to część projektu "Kto będzie kochał serdecznie swój zakątek, ten ojczyznę całą również będzie miłował" - Adam Chętnik, dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Spichlerzyki również będzie można odnaleźć na stronie muzeum wirtualnego.

Dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom za przybycie. Mamy nadzieję, że spotkanie wywołało falę optymizmu oraz rozbudziło pomysły i pozytywne emocje, czego skutkiem będzie powołanie Klubu Seniora w naszej gminie. Trzymamy kciuki i liczymy na owocną współpracę!

Sokoły, 2015.04.20

Agnieszka Kurzyna
Dyrektor GOK w Sokołach
 Galeria zdjęć >>>