Po Mszy Św. głos zabrał Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski.

Część artystyczną przygotował Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie. Koncert pieśni patriotycznych wykonali absolwenci: Krystyna Bielicka, Agnieszka Stypułkowska, Edwin Drewnowski, Tomasz Maciuszko oraz Dariusz Stypułkowski.

Po wyjściu z Bazyliki Gminny Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej Tomasz Kruszewski złożył Wójtowi gminy Józefowi Zajkowskiemu meldunek o gotowości do uroczystości Święta 3 Maja i Dnia Strażaka.

Następnie uczniowie i abiturienci ZSR zatańczyli poloneza z przepiękną choreografią do muzyki Wojciecha Kilara.

W hołdzie poległym za wolność Ojczyzny kwiaty przed Pomnikiem – Krzyżem złożyli przedstawiciele samorządu terytorialnego, strażaków, placówek oświatowych, spółdzielni, banków, stowarzyszeń i związków działających na terenie naszej gminy.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie Pani Wioletta Gierłachowska.

Monika Żukowicz

Galerię zdjęć z uroczystości można obejrzeć po kliknięciu na poniższe zdjęcie