Drukuj

Po raz szósty do Szepietowa przyjadą pszczelarze i firmy oferujące bogaty wybór miodów i sprzętu pasiecznego. W pasiece Ośrodka uzyskać można będzie fachowe porady z zakresu pszczelarstwa. Dodatkowo w programie targów: wystawa sprzętu pasiecznego i kolekcji roślin miododajnych, wykład Katarzyny Nazar-Koralewskiej z Dolnośląskiego Centrum Mikroorganizmów na temat: „Roli probiotyków – ApiBioFarmy i ApiFarmy w gospodarstwie pasiecznym”.

Właściciele najatrakcyjniejszych stoisk, wytwórcy najlepszego produktu pszczelarskiego i wystawcy z najbogatszą ofertą nagrodzeni zostaną Pucharem Dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Tradycyjnie wybrany zostanie Hit Targów. PODR przygotował dla uczestników targów konkurs z rozpoznawania roślin ozdobnych. Czas na targach umilać będą występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych z powiatu wysokomazowieckiego.

Targi ogrodnicze to nie tylko okazja do zakupów. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zadbał o elementy edukacyjne. Na uczestników targów czekają interesujące seminaria i pokazy m.in. jak z pomysłem urządzić ogród, pokaz tłoczenia oraz estryfikacji oleju rzepakowego. W namiocie PODR i na stanowiskach innych instytucji oraz organizacji działających na rzecz rolnictwa będą dyżurowali doradcy, którzy udzielą wszystkim zainteresowanym porad z zakresu m.in. produkcji rolniczej i ogrodniczej.

PROGRAM

26 kwietnia (sobota)

27 kwietnia (niedziela)

W programie również: