„Nie wystarczy pokochać,

trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce

i przenieść ją przez całe życie”

                                                                                                                    K.I. Gałczyński

 

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była uroczyście obchodzona  w niedzielę, 2 lipca 2023 r. w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę, w dowód uznania dla trwałości małżeństw. Prawdziwe, zgodne i szczęśliwe  małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie sukcesy, chwile wzruszeń, kłopoty, porażki, kłótnie i łzy, które przez wzajemne wsparcie  stało się   silniejsze od wszystkich  życiowych przeciwności.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół.

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Sokoły Pan Józef Zajkowski, w asyście Przewodniczącego Rady Gminy  Pana  Krzysztofa Grabowskiego, Sekretarz Gminy Pani Wandy Barbary Idźkowskiej,  Z-cy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pani Katarzyny Komar  i pracowników Urzędu Gminy. Pan Wójt skierował słowa uznania i podziękował  za godne i długie pożycie małżeńskie, które jest symbolem wierności i miłości rodzinnej oraz dowodem wzajemnego zrozumienia

Medale zostały przyznane dla 9 par małżeńskich.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty. Nie zabrakło tortu i symbolicznego toastu.

Oprawę artystyczną zapewnił zespół Harmonica działający przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach pod kierownictwem Pana Piotra Ostrowskiego oraz wyjątkowa, młodziutka solistka Julia Dmuchowska.

Wszystkim parom serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

 

Sokoły, dnia 02.07.2023 r.                                                                                                       

Katarzyna Komar

 

Zdjęcia - Jolanta Polowczyk