Drukuj

Kolejnym utworem była Królowa Śniegu w wykonaniu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. 21 maja baśń zobaczyli uczniowie klas trzecich i czwartych naszej szkoły. W zapowiedzi czytaliśmy: W nowym spektaklu dla widzów w każdym wieku  wykorzystane są nowoczesna muzyka i efekty specjalne:  płynąca woda, padający śnieg, mgła, bańki mydlane i laserowe świetlne miecze, a na dodatek z czarodziejskiego ogrodu pełnego róż roznosi się  po widowni ich piękny zapach… (tego niestety internetowa widownia nie odczuje). Transmisja zgromadziła rekordową 44 tysięczną widownię.

5 czerwca uczniowie klas czwartych w czytelni szkolnej oglądali transmisję na żywo spektaklu z Teatru Ludowego w Krakowie. Uczennica Kamila Żochowska tak wspomina te wydarzenie: Przedstawienie Przygody Arka Noego, w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, opowiadało o chłopcu, którego zagrał Dominik Dworak. Arek chciał uratować zwierzęta z  zoo, gdyż w Krakowie padało już dziesięć dni. Podczas podróży pontonem bohaterowie zobaczyli następujące zabytki: Wawel, Barbakan, wieże Kościoła Mariackiego i Kopiec Kościuszki. Niezwykły scenariusz napisał Michał Rusinek, a muzykę skomponował Andrzej Zarycki.  Oprócz aktorów wystąpili tancerze z Krakowskiej Akademii Tańca. Najbardziej podobało nam się, że - razem z widownią z Krakowa - mogliśmy pomagać Arkowi w ratowaniu zwierząt, np. poprzez dmuchanie.

13 czerwca  odbyło się kolejne, ostatnie już w tym roku szkolnym, przedstawienie w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół – Co w trawie piszczy, transmitowane z Wrocławskiego Teatru Lalek. Niestety mieliśmy problemy z połączeniem i uczniowie piątych klas obejrzeli tylko drugą część ekologicznego spektaklu. Szczególną uwagę zwrócono na naturalistyczne kostiumy i lalki oraz grę robota Hexora z funkcją rozpoznawania poleceń głosowych. Kolejne spektakle od września 2013 roku.

koordynator
Dorota Brzozowska