11 listopada 2021 roku w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach odbył się Koncert Patriotyczny. Wydarzenie rozpoczęło wspólne odśpiewanie Hymnu Polski – „Mazurka Dąbrowskiego”.

Zgromadzonych powitała Małgorzata Grabowska – zastępca dyrektora Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach, okolicznościowe przemówienie wygłosił Józef Zajkowski Wójt gminy Sokoły.  

Uczestnicy koncertu otrzymali pamiątkowe śpiewniki i wspólnie z występującymi na scenie zaśpiewali najpopularniejsze pieśni i piosenki wojskowe.

Na scenie wystąpili: dzieci, młodzież, dorośli. Śpiewającym towarzyszyli instrumentaliści: Tadeusz Idźkowski (akordeon), Piotr Ostrowski (pianino). 

Zaśpiewano m. in.: „Rotę”, „My Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani”, „Hej, hej ułani”, „Raduje się serce” i wiele innych, znanych piosenek. Najmłodsi wykonali piosenkę „Na nowej górze”.

Koncert poprowadziła Aleksandra Stypułkowska.

Porucznik Piotr Maksimuk z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku Podlaskim podkreślił rolę żołnierzy w obronie Ojczyzny, zaznaczył powagę obecnej sytuacji w naszym kraju i zachęcał do zapoznania się z ofertami pracy w Wojsku Polskim.

Dziękujemy za przybycie i wspólne uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach

Zdjęcia z koncertu patriotycznego