25 lipca 2021 o godzinie 12:00 odbyła się uroczysta Msza Św. w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Waniewie z okazji odpustu Św. Anny z udziałem Józefa Zajkowskiego, Wójta gminy Sokoły, Agnieszki Kurzyna-Zarzeckiej, dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach, gości oraz wiernych parafii Waniewo.

Św. Anna była matką Najświętszej Maryi Panny, babcią Jezusa Chrystusa, żoną świętego Joachima, świętą Kościoła katolickiego i prawosławnego. Jest patronką szczęśliwego małżeństwa i szczęśliwego dzieciństwa oraz szczęśliwego porodu. Kult św. Anny rozwinął się na Wschodzie ok. IV wieku. Wspomnienie św. Anny na Zachodzie obchodzimy 26 lipca.

Mszę Św. W Waniewie koncelebrowali ks. Infułat Jan Sołowianiuk, konsultant wydziału duszpasterstwa ogólnego Diecezji Łomżyńskiej oraz ks. Adam Skreczko, proboszcz parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Białymstoku, który wygłosił odpustową homilię.

Oprawę muzyczną Mszy Św. i krótki koncert zapewnił zespół Harmonica z Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach pod przewodnictwem Piotra Ostrowskiego.

W godzinach 13:00 – 16:00 zaprosiliśmy dzieci i młodzież na bezpłatne animacje i dmuchańce (np. zabawy z chustą animacyjną, wyścig na tubach, przeciąganie liny, tor przeszkód, łowienie rybek, ect.)

Festyn w tradycyjnej formule nie odbył się w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

 

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach