Młodzi mieszkańcy gminy Sokoły i okolic pracują nad projektem „MY ze wsi – jesteśmy najlepsi!” i własnym musicalem. Chcą go wystawić w lipcu br.

Do tej pory integrowali się, podnosili swoje umiejętności aktorskie i wokalne podczas warsztatów, pracowali nad scenariuszem. Młodzież ma już za sobą także wyjazd do Warszawy, gdzie uczestniczyła w spektaklu AIDA w Teatrze Muzycznym ROMA, by pozyskać wskazówki i wzorce. Teraz czas na próby, próby, próby…

Produktem, powstałym w wyniku tego projektu będzie musical, jednakże istota tkwi w efektach – pokazaniu, że młodzi potrafią działać i razem osiągają cele. Zadania przed młodymi były i są ogromne: napisanie scenariusza, nauka gry wokalno-aktorskiej, podział ról, stworzenie dekoracji i strojów, zakup sprzętu, organizacja wyjazdów, spotkań, mini świętowań, a także imprezy finałowej, itd. Młodzież dzieli się zadaniami. Przed nimi jeszcze duuużo pracy i prób.  Jak również pozyskanie instytucji i ludzi do współpracy.

Trzymamy kciuki! Już nie możemy się doczekać… ich osobistego SUKCESU! Szczegóły dotyczące premiery wkrótce!

Pomysł jest realizowany w ramach projektu finansowanego z programu „Równać Szanse”, prowadzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Chcesz się zgłosić do pomocy w realizacji? Młodzież czeka! Poczynania można śledzić na bieżąco na Instagramie: @z.fantazji

Kontakt z grupą poprzez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach, tel. 86 4763178.

Więcej o programie:

@rownacszanse.pfdim (Facebook)

@rownacszanse (Instagram)

#RownacSzanse

www.rownacszanse.pl

 

Agnieszka Kurzyna-Zarzecka