NZOZ „MD CARE” sp. z o.o. jest miejscem, którego działanie ukierunkowane jest na poprawę zdrowia i jakości życia osób w różnym wieku i cierpiących z różnych powodów somatycznych,  psychosomatycznych, emocjonalnych i psychicznych.

 

W strukturach „MD CARE” działają: Zakład Rehabilitacji, Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy, Dzienny oraz Stacjonarny Oddział Psychogeriatrii. Od 2019 roku w ramach kontraktu z NFZ działa też Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych, które dysponuje Dziennym i Całodobowym Oddziałem Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, Dziennym Oddziałem Terapii Uzależnień od Alkoholu oraz Dziennym Oddziałem Terapii Uzależnień od Substancji Psychoaktywnych. 

 

Każdy Pacjent jest inny i nie ma dwóch takich samych historii chorób. Dlatego wszyscy rehabilitanci i podopieczni, którzy trafiają do MD Care, traktowani są jak wyjątkowi goście, z którymi dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Do naszego zespołu wybraliśmy najwyższej klasy personel medyczny, specjalizujący się w prowadzeniu rehabilitacji medycznej i powypadkowej, fizjoterapii i fizykoterapii. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym, jako jedyni w regionie prowadzimy terapię osób po udarach mózgu i z bólami kręgosłupa z użyciem systemu Octagym.

 

Proces terapeutyczny uzupełniają działania prowadzone przez: psychiatrę, psychologa, psychoterapeutę, seksuologa, logopedę. Opiekę nad Pacjentami sprawuje także specjalista chorób wewnętrznych. Seniorom z zaburzeniami psychicznymi pomocą służy oddział psychogeriatrii, zapewniamy także opiekę długoterminową. Nasi specjaliści dbają o potrzeby ciała i ducha oraz towarzyszą swoim Pacjentom na wszystkich etapach leczenia, dając poczucie komfortu i satysfakcji.

 

Z kolei do Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych mogą zgłaszać osoby mające trudności w radzeniu sobie ze stresem, obniżonym nastrojem, lękiem lub napadami paniki, zaburzeniami snu, a także z zaburzeniami seksualnymi, zaburzeniami odżywiania oraz innymi indywidualnymi problemami zgłaszanymi przez pacjenta. Pacjenci mają możliwość korzystania z sesji psychoterapii indywidualnej i specjalistycznej opieki psychiatrycznej, co oznacza, że w uzasadnionych merytorycznie przypadkach, proces leczenia może być wspomagany farmakoterapią.

 

Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu Centrum chorzy odzyskają utraconą sprawność i uzyskają poprawę funkcjonowania, a opiekunowie zyskają pewność, że ich najbliższym została zapewniona pomoc, której potrzebują.

 

 

 

NZOZ "MD CARE" Sp. z o.o.
Dworaki-Staśki 46
18-218 Sokoły

Tel: 86 476-34-21