Ponownie zachęcamy wszystkich mieszkańców do oddania głosu na gminę Sokoły w akcji: Polska "Pod biało-czerwoną".

Jeśli uda się nam wspólnie zebrać 100 głosów - w naszej gminie zostanie zamontowany piękny maszt z flagą Polski!

Mobilizujemy siły!
Głosujemy na Sokoły!

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił akcję rządu pn. „Pod biało-czerwoną", w ramach której zamontowane zostaną maszty i flagi w gminach w całej Polsce. Powodzenie inicjatywy w konkretnej gminie zależy od mieszkańców.
Nazwa każdej gminy znajduje się w serwisie. Wszyscy mieszkańcy gminy Sokoły - w tym osoby niepełnoletnie, mogą wziąć udział w akcji, oddając swój głos na stronie https://bialoczerwona.www.gov.pl/ zaznaczając – „Sokoły (gmina wiejska)” i lidera Józefa Zajkowskiego.
Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa Polski w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.
– Biało-czerwona flaga niech łączy. Nasze barwy należą do wszystkich.
To przyszłość, teraźniejszość i przeszłość – podkreślał premier.

Ile głosów potrzeba zebrać do realizacji projektu?
- 100
Warto jednak wiedzieć, że w gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, udział w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie weźmie Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Głosy poparcia dla poszczególnych gmin będą zbierane do dnia 11 listopada 2020 r. do godz. 23:59.

Zapraszamy całą naszą Sokolską społeczność do wzięcia udziału w akcji „Pod biało-czerwoną".

Obejrzyj również krótki filmik => https://youtu.be/R4HV65KmaZ8