Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach bierze udział w kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. 

Akcja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. 

Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat (rocznik: 2014-2017), które jest zapisane lub zapisze się i przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą: 

  • książkę „Pierwsze wiersze dla…” 

  • Kartę Małego Czytelnika. 

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. 

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. 

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Zapraszamy wszystkich Małych Czytelników wraz z rodzicami do biblioteki i wzięcia udziału w akcji. Rodziców których dzieci już są zapisane do odbioru Wyprawki.

Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki w porozumieniu z naszym Centrum.

Przyjdź i dowiedz się!

Zadzwoń  86 4765734

Poczytaj na stronie projektu: www.wielki-czlowiek.pl.