11 listopada 2020 r. uczciliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, odbyły się skromnie. W  gminie Sokoły o godz. 9:00 odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Mszy przewodniczył Proboszcz Parafii Sokoły ks. Zdzisław Dylnicki, kazanie wygłosił ks. Krystian Urbanek. 

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Klub Więzionych Internowanych i Represjonowanych  Koło Terenowe Sokoły-Łapy. Na koniec mszy Wójt Gminy Sokoły p. Józef Zajkowski wygłosił okolicznościowe przemówienie.

Po wyjściu ze świątyni pomodlono się przed symbolicznym grobem kapelanów Solidarności ks. Jerzego Popiełuszki i ks. Stanisława Suchowolca oraz złożono kwiaty. Na płycie Pomnika-Krzyża na placu przed Bazyliką wiązankę w hołdzie poległym za wolność Ojczyzny w imieniu Samorządu Gminy Sokoły złożyli: Wójt Gminy Sokoły p. Józef Zajkowski, Przewodniczący Rady Gminy p. Krzysztof Grabowski, Wiceprzewodniczący p. Wojciech Czajkowski oraz Radny p. Marek Czajkowski oraz przedstawiciele Klubu WiR.

Narodowe Święto Niepodległości mogliśmy uczcić również bez wychodzenia z domu. W południe Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał na antenach polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu mogliśmy włączyć się w akcję „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewać w domu, na balkonie, w ogrodzie z najbliższymi.  Online można było obejrzeć wystawę „Tak powstawała Niepodległa”. Chór Harmonica zaprezentował się online z utworem patriotycznym „Rozkwitały pąki białych róż”. Życzymy miłego odsłuchu: https://youtu.be/9oQhfG0qQFc

Pamiętamy…

Cześć i chwała bohaterom!