Drukuj

Od dnia 12 do 25 marca br., decyzją Ministra Edukacji Narodowej na terenie całego kraju, żłobki, przedszkola, szkoły  i placówki oświatowe nie prowadzą zajęć dydaktyczno-wychowawczych.  Proszę, aby dzieci w tym okresie pozostawały w domu.

Informuję, że rozporządzeniem Wojewody Podlaskiego, wszelkie imprezy artystyczne i rozrywkowe na terenie naszego województwa zostały zawieszone do odwołania.

Zamknięte zostało Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach i odwołano wszystkie zajęcia kulturalno-oświatowe.

Zamknięte też zostało do odwołania targowisko przy ul. Tykocińskiej w Sokołach.

Apeluję o ostrożność i przestrzeganie zaleceń Ministra Zdrowia, Wojewody Podlaskiego i Głównego Inspektora Sanitarnego. Proszę wszystkich mieszkańców o zwiększoną uwagę i troskę o bliskich, zwłaszcza o dzieci i seniorów.  Działając  mądrze,  spokojnie  i w sposób  zdyscyplinowany zmniejszymy ryzyko zachorowania. Zalecam, aby osoby które wróciły z miejsc zagrożonych epidemiologicznie, zrezygnowały z wizyt w Urzędzie oraz innych jednostkach i instytucjach, przekładając je na późniejszy termin lub kontaktując się za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem telefonu 86 476 30 10 lub składając wnioski za pośrednictwem platformy ePUAP.

Od dnia 12 marca do odwołania, kasa w Urzędzie Gminy jest nieczynna. W związku z tym zachęcamy do korzystania z elektronicznych form płatności w celu dokonania wszelkich płatności, bez udawania się do Urzędu.

Zgodnie ze wskazówkami  przekazywanymi przez służby sanitarne, każdy odwiedzający Urząd Gminy i inne instytucje publiczne i niepubliczne, powinien zadbać o higienę rąk i otoczenia. Prosimy o odpowiedzialne zachowanie podczas wszelkich wizyt. Podczas załatwiania spraw urzędowych, w jednym pomieszczeniu powinna przebywać tylko jedna osoba. Prosimy również o zachowanie odległości min. 1 metra od osób załatwiających sprawy.

Jeśli  zaobserwowałeś u siebie niepokojące objawy tj. gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to:
- bezzwłocznie powiadom telefonicznie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wysokiem Mazowieckiem pod numerem  tel. 86 275 25  85 w godzinach 7.30-15.30 lub zadzwoń na całodobowy numer dyżurny 694 828 110,
- można też zadzwonić na numer infolinii NFZ 800 190 590 lub numerem alarmowy 112.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych państwach i regionach, w tym potrzebne dane kontaktowe, znajdują się na stronie  Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wójt Gminy Sokoły
dr inż. Józef Zajkowski