- Napadli twoją dziewczynę, koleżankę, siostrę?
- Twój ojciec zasłabł w mieszkaniu, kiedy cię nie było, i nie zdążyłeś mu pomóc?
- Sąsiad, którego tak lubiłeś, zapomniał wziąć insulinę i doszło do tragedii?
 
Ile takich sytuacji mógłbyś wymienić? Ile razy myślałeś „gdybym wtedy tam był, gdybym nie wyszedł z domu, gdybym …”   Fakt, każdej z tych sytuacji można było uniknąć. Do tego w bardzo prosty, skuteczny i tani sposób – dzięki breloczkowi do natychmiastowego wezwania pomocy. Co kryje się pod tą nazwą?
 
Doświadczeni ratownicy z Krajowej Sieci Alarmowej, prowadzonej przez działający  na  zasadach non-profit    Sztab Ratownictwa    SKSR,    udostępnili  supernowoczesne i wyjątkowo skuteczne rozwiązanie: „Przycisk Sieci Życia” do wzywania pomocy w takich sytuacjach jak napad czy nagłe zagrożenie życia w wyniku zawału serca, udaru mózgu, ataku epilepsji, astmy, cukrzycy. Korzystanie z Krajowej Sieci Alarmowej SKSR jest bezpłatne - wystarczy przystąpić  do  naszego stowarzyszenia. To, co zyskujemy jest bezcenne – pewność, że w sytuacji zagrożenia my i nasi  bliscy otrzymamy natychmiastową, w pełni profesjonalną pomoc.
 
Z telefonu komórkowego lub stacjonarnego, funkcją szybkiego wybierania (wciskasz jeden przycisk przypisany do Sieci Życia®) możesz w każdej chwili wywołać numer alarmowy wpisany do pamięci, nie musisz nic mówić - nasz system automatycznie rozpozna skąd wysłano wezwanie. Można też wykorzystywać do tego celu profesjonalne centrale alarmowe, a także występujące na rynku różne urządzenia dedykowane dla seniorów (różnego rodzaju opaski z przyciskiem SOS, centralki itp.).
Jak to dokładnie działa?

Mieszkający samotnie, chory na serce starszy mężczyzna zaczyna nagle odczuwać silny ból w klatce piersiowej. Chce zadzwonić po pogotowie, ale nie ma siły wybrać odpowiedni numer i powiedzieć, co się dzieje. Pozostawiony samemu sobie jest w tym momencie bez szans. Tak samo jak każda inna osoba – chora, starsza, niepełnosprawna - w podobnej sytuacji. Ale wcale nie musi tak być. Aby w każdej  chwili  uzyskać  pomoc,  wystarczy  mieć  przy  sobie  niewielki  breloczek  alarmowy i w sytuacji zagrożenia po prostu wcisnąć przycisk. To wystarczy do uruchomienia prowadzonego przez  SKSR  całodobowego  systemu  alarmowego  i otrzymania  błyskawicznej  pomocy  ze  strony odpowiednich służb, w tym wypadku Pogotowia.

Inna  sytuacja.  Młoda  kobieta  (twoja  dziewczyna,  siostra,  żona)  wraca  wieczorem  do  domu.
Przed domem lub na klatce schodowej pojawia się grupka chuliganów. Ich intencje są jednoznaczne
– sprawa nie skończy się na słownych zaczepkach. Jeśli jednak kobieta będzie miała przy sobie
breloczek alarmowy i wciśnie przycisk, na miejscu szybko pojawi się policja i udzieli jej pomocy.
 
Powyższe wypadki pokazują, że Sieć Życia® umożliwia skuteczną ochronę bliskich nam osób: starszych, chorych, niepełnosprawnych, bezbronnych. Sprawia, że czują się one na co dzień o wiele bezpieczniej  i pewniej.  Ważne  jest  też  to,  że  dzięki  wyposażeniu  bliskich  w breloczek,  sami zyskujemy większy komfort życia. Nie musimy już siedzieć w pracy jak na szpilkach, zadręczając się, czy w tym czasie coś złego nie przytrafiło się naszym matkom, ojcom, żonom. Nie musimy co pięć minut nerwowo wydzwaniać do domu, żeby sprawdzić, czy chorujący na nadciśnienie mąż nie dostał wylewu.  Nie  musimy  zamieniać  swojego  życia  w koszmar  niepewności  i nieustannego  lęku. Zapewnijmy sobie i naszym bliskim poczucie bezpieczeństwa...

Powiedz o nas znajomym - może w ten sposób uratujesz komuś życie!
Więcej informacji na stronie internetowej pod adresem: www.ratownictwo.org - tel.42 6370474