W dniach 27 – 31 stycznia 2020 r. Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach zorganizowało zajęcia interdyscyplinarne dla dzieci pn. „Magiczne Ferie”.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych, podczas których wykorzystywano różne techniki m. in. rysowanie, wyklejanie, malowanie farbami i świecami, papieroplastyka. Odbywały się także gry oraz zabawy zręcznościowe i integracyjne. W ramach zajęć odbył się również cykl: „Ferie z Książką”. Dzieci poznawały książki z serii „Bella i lśniąca perła” i „Niedźwiedź i pianino”, „Urodzinowa ucieczka Marudy”, List w Butelce”, „Rodzinne sprawy”. Bardzo serdecznie dziękujemy Gabrieli Jabłońskiej za zaangażowanie w głośne czytanie. W tym roku wyświetlaliśmy poszczególne odcinki serialu „Magiczne drzewo” w reżyserii Andrzeja Maleszki, który wzbudził dużą ciekawość i zainteresowanie.

We wtorek odwiedził nas pan Błażej Safaryn, specjalista Służby Leśnej z Nadleśnictwa Rudka. Przedstawił podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w lesie. Opowiedział o zwierzętach żyjących w naszych lasach, ich zwyczajach, a także zaprezentował ich odgłosy. Pan Błażej zaprezentował na trąbce sygnały oznaczające poszczególne gatunki zwierząt oraz uroczyste melodie i marsze.

Miłą niespodzianką była wizyta pani Anny Rytel z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz Dzielnicowego Tomasza Staworko z Posterunku Policji w Sokołach. W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2020” przeprowadzono pogadankę o bezpieczeństwie w domu oraz podczas zimowych zabaw na dworze. Dzieci miały również możliwość zabaw integracyjnych: typu „memory” oraz puzzle w grupach.

Uczestnicy zajęć byli w różnym wieku. Przebywanie w grupie zróżnicowanej wiekowo ma znaczący wpływ na rozwój społeczny dziecka. Dziecko staje się osobą coraz bardziej odpowiedzialną, kompetentną, czuje się potrzebne, przez co wzrasta jego poczucie wartości i odpowiedzialności. Szybciej dostrzega i rozumie zróżnicowane potrzeby i zasady współżycia społecznego.

We wszystkie dni ferii wszyscy uczestnicy bawili się podczas zabaw ruchowych, wspólnie spożywali posiłek i miło spędzali czas. Dzieci na zakończenie otrzymały pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach i wyjazdach, życzymy dalszych sukcesów w szkole i zajęciach dodatkowych :) Rodzicom – jak zawsze – za zaufanie.

31 stycznia odbyła się Smerfowa Zabawa Choinkowa. Zabawy taneczne, konkursy i wesoła atmosfera przyciągnęły wiele dzieci wraz z rodzicami. Impreza została dofinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Galeria zdjęć:

- choinka 

- ferie cz. 1 

- ferie cz. 2 

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach