Drukuj

Wójt Gminy Sokoły dr Józef Zajkowski, gospodarz gminy  w programie na żywo mówił o swojej pracy na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego naszej małej ojczyzny. Prezentował plany na bliższą i dalszą przyszłość.

O sytuacji oświaty w gminie opowiadali dyrektorzy szkół działających na terenie naszej gminy: Krystyna Leśniewska (SP Bruszewo), Joanna Krawczuk (Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie), Magda Ożarowska (SP Kowalewszczyzna) i Waldemar Kikolski (SP Sokoły).

Na temat działalności Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach  opowiedziała Monika Żukowicz, instruktor Centrum. O zespole Harmonica, jego codziennej pracy i osiągnieciach mówił Piotr Ostrowski, kierownik i dyrygent zespołu. Natomiast o lokalnych tradycjach kulinarnych opowiadała Dorota Zarzecka z Koła Gospodyń Wiejskich „Bruszewiacy” z Bruszewa. Zaprezentowano nagranie utworu „Falling in love” w wykonaniu zespołu Harmonica.

Podczas audycji swoją działalność zaprezentowali prezesi i dyrektorzy instytucji oraz ośrodków działających na terenie naszej gminy: Małgorzata Lasota (Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Perkach-Karpiach), Magdalena Dworakowska-Łukasiuk (Warsztaty Terapii Zajęciowej w Starych Raciborach), Joanna Rogucka (Centrum Turystyki i Rehabilitacji Zakład Aktywności Zawodowej w Krzyżewie), Mariusz Mikulski (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej “MD CARE” Sp. z o.o. w Dworakach-Staśkach), Andrzej Remisiewicz, (firma „Trans-Rol” z miejscowości Kruszewo Wypychy).

Galeria zdjęć  

ks. Mariusz Szulc

 

Reportaż

http://wzasiegu.pl/audycje/gosc-dnia-wojt-gminy-sokoly-jozef-zajkowski/

 

Przygotowała
Katarzyna Komar