Po godzinie 16 przenieśliśmy się na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sokołach. Tutaj nastąpiło oficjalne rozpoczęcie festynu. Zgromadzonych przywitał Wójt Gminy Sokoły Pan Józef Zajkowski. O duchu i idei tej kolejarskiej imprezy mówili rozwieź Wojciech Jurczyk (dyrektor PKP PLK w Białymstoku), Wiktor Brzosko (Burmistrz Łap), Krzysztof Maria Różański (prezes Stowarzyszenia „Kolejowe Podlasie”), Leonard Kurzyna (główny inżynier PKP PLK w Białymstoku).

Następnie prezentowały się szkoły i placówki z terenu gminy Sokoły: Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy w Perkach Karpiach, Szkoła Podstawowa w Bruszewie, Szkoła Podstawowa w Kowalewszczyźnie, Zespół Szkół w Sokołach. Ewelina Grodzka i Łukasz Łuniewski zaprezentowali biesiadne przeboje w aranżacji na skrzypce i akordeon. Później odbyły się prezentacje zespołu „The Wild” z Wysokiego Mazowieckiego oraz zespołu „Funpack” z Płonki Kościelnej.

Gwiazdą wieczoru był zespół „FOCUS”. Zbigniew Perkowski z tancerkami wspaniale bawili zgromadzoną licznie publiczność. Czas do zakończenia imprezy wypełnił zespół Dexter.

Sokoły, 17.09.2012 r.

Monika Żukowicz

Zobacz zdjęcia z festynu >>>

Obejrzyj relację telewizyjną w festynu (TVP Białystok - Obiektyw) >>>