18 Styczeń 2019    |    Imieniny: Piotr, Małgorzata

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeWyjazdy feryjne z CKB

Wyjazdy feryjne z CKB

W drugim tygodniu ferii zimowych Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach zorganizowało wyjazdy dla dzieci, młodzieży i dorosłych do Białegostoku. 

We wtorek, 30 stycznia, młodzież wyjeżdżała do kina i na kręgle i bilard. W kinie oglądaliśmy film „Paddington 2”. Swoich sił w bilardzie i kręglach próbowaliśmy w salach firmy „Hula Kula”. Kilka osób po raz pierwszy miały w rękach kij bilardowy lub kulę do kręgli.
31 stycznia, w środę, dzieci zwiedzały Muzeum Wojska. Była to żywa lekcja historii. Dzieci miały możliwość dotknięcia replik eksponatów, korzystania z paneli multimedialnych. Na wystawie  „Gerald Howson – bardzo polska sprawa” dzieci oglądały czarno-białe fotografie obrazujące codzienne życie w powojennej Polsce wykonane przez brytyjskiego fotografa Geralda Howsona. Na stałych wystawach mogły obejrzeć w jaki sposób zmieniało się uzbrojenie i mundury wojskowe na przestrzeni wielu lat. Podczas krótkiego spaceru mogliśmy podziwiać Pałac Branickich oraz planty z pomnikiem „Praczek”.  Następnie oglądaliśmy film „Gnomy rozrabiają” w kinie 3D.
W czwartek, 1 lutego, dzieci bawiły się w Fikolandzie. Zjeżdżalnie, baseny z kulkami, dmuchańce, sala dyskotekowa, ścianka wspinaczkowa czekały na naszych podopiecznych. Wiele atrakcji sprawiło dzieciom frajdę.
Na zakończenie każdego wyjazdu odwiedzaliśmy restaurację McDolands.
Zwieńczeniem ferii był wyjazd dla dorosłych do Teatru Dramatycznego w Białymstoku na sztukę „Mayday” Ray’a Cooney’a. Sztuka opowiada historię taksówkarza-bigamisty, który przez wiele lat wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet. Na skutek wypadku, jego tajemnica wychodzi jednak na jaw. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją. Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawiają, że „Mayday” od ponad trzydziestu lat rozśmiesza publiczność na całym świecie. Nas również.
 
 
Jolanta Idźkowska i Monika Żukowicz
CKB w Sokołach
 

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

kowr-logo

parafiaSokoly