19 Wrzesień 2018    |    Imieniny: Konstancja, January

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: (86) 476-30-10
fax.: (86) 476-30-12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeNarodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego

Narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego

W dniu 5 września 2017 roku od godz. 9.00 do godz. 12.00 w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego pod patronatem  Pary Prezydenckiej.

W czytaniu wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Józef Zajkowski, Przewodnicząca Rady Gminy Hanna Maria Kurzyna, dyrektorzy szkół: Waldemar Kikolski, Krystyna Dworakowska, Hanna Grabowska, Krystyna Leśniewska, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem: Paula Szablak, Dariusz Wojtkowski, Dyrektor CKB Agnieszka Kurzyna, przedstawiciel Klubu Książki Iwona Bruszewska oraz bibliotekarz Małgorzata Grabowska. Słuchaczami dramatu byli uczniowie Zespołu Szkół w Sokołach i Szkoły Podstawowej w Bruszewie wraz z opiekunami.

Czytanie poprzedzono słowem wstępu pani Małgorzaty Grabowskiej o akcji Narodowe Czytanie oraz Wójta na temat czytelnictwa i tradycji weselnych w dawnych czasach. Zwrócono również uwagę jak ważne jest czytanie książek w życiu każdego człowieka.

Dramat odczytany został z podziałem na role. Pomimo trudnego, staropolskiego tekstu, lektorzy sprawnie wcielili się w odgrywane postacie.

Czytaniu towarzyszyła wystawa dotycząca „Wesela”, życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego, a także dekoracja w postaci stołu weselnego. Młodzież mogła przy tej okazji spróbować wiejskiej kiełbaski, chleba i sękacza.

Bardzo serdecznie dziękujemy przybyłym gościom, nauczycielom i uczniom za wzięcie udziału w tak wspaniałej akcji.

Galeria zdjęć 

Małgorzata Grabowska

CKB Sokoły

 

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

kowr-logo

parafiaSokoly