27 Czerwiec 2019    |    Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeNarodowe czytanie „Przedwiośnia” S. Żeromskiego w naszej gminie

Narodowe czytanie „Przedwiośnia” S. Żeromskiego w naszej gminie

7 września 2018 roku spotkaliśmy się na sali widowiskowej Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach, aby wspólnie odczytać fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach po raz kolejny uczestniczyło w akcji „Narodowe Czytanie”. Przedsięwzięcie to odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła tegorocznej akcji.

W czytaniu udział wzięli: Józef Zajkowski - Wójt Gminy Sokoły, Waldemar Kikolski - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sokołach, Hanna Maria Kurzyna - Przewodnicząca Rady Gminy Sokoły, Krystyna Leśniewska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bruszewie, Ks. Arkadiusz Ryłka - wikariusz parafii Sokoły, Małgorzata Grabowska – starszy bibliotekarz CKB. Słuchaczami byli przede wszystkim uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych z terenu gminy.

Wydarzeniu towarzyszyły: prezentacja multimedialna, a także wystawa o Stefanie Żeromskim i jego dziele. W tle można było usłyszeć muzykę patriotyczną oraz utwory związane z filmem „Przedwiośnie” F. Bajona.

Zachęcamy mieszkańców gminy, którzy zechcą otrzymać pamiątkową pieczęć akcji na własnych egzemplarzach powieści, do odwiedzenia CKB przy ul. Kolejowej 3.

Bardzo serdecznie dziękujemy przybyłym gościom, nauczycielom i uczniom za wzięcie udziału w tak wspaniałej akcji.

Galeria zdjęć 

Małgorzata Grabowska

CKB w Sokołach

 

eu-logo

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

pomoc-prawna

kowr-logo

parafiaSokoly